Fotografia analogowa
Fotografia analogowa i digitalizacja
Połącz ze sobą świat fotografii analogowej i cyfrowej
Posiadasz w domu spore archiwa negatywów lub starych zdjęć rodzinnych? Chciałbyś je ucyfrowić i tchnąć w nie nowe życie? A może pasjonujesz się fotografią otworkową lub uwielbiasz spędzać czas w swojej hybrydowej ciemni skanując filmy? Poznaj niebywałe zalety materiałów B&W kultowej marki ILFORD Photo i digitalizuj negatywy z najlepszą jakością dzięki naszym rozwiązaniom bazującym na skanerach Epson i Plustek OpticFilm.
W dobie rosnącej popularności starych technik fotograficznych Medikon Polska wspiera entuzjastów analogowej fotografii czarno-białej. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie jako dostawca materiałów B&W. Oprócz tego specjalizujemy się w zakresach zarządzania kolorem i druku cyfrowego. Efektywnie łączymy świat fotografii analogowej z cyfrową. Ciemnia hybrydowa to synergia korzyści obu technologii. W ciemni hybrydowej spotyka się magia fotografii analogowej z niewyczerpalnymi możliwościami technologii cyfrowej.
Produkty Harman Technology Ltd – właściciela marki ILFORD Photo – to najwyższy standard w analogowej fotografii czarno-białej, często stanowiący wzorzec dla innych. Filmy, papiery oraz odczynniki chemiczne od ponad 125 lat stosowane są przez najlepszych fotografów na świecie.
Dobry skaner to fundament ciemni hybrydowej. Skanery Epson to najlepsze w swojej klasie rozwiązania do digitalizacji zdjęć i materiałów transparentnych takich jak negatywy i slajdy (szczególnie w średnim i dużym formacie). Doskonałym uzupełnieniem w skanowaniu filmów 135 i 120 są skanery Plustek z serii OpticFilm. Wysoka gęstość optyczna wynosząca ponad 4 Dmax, multiekspozycja, technologia usuwania kurzu i rys Digital ICE, standardowo dołączane oprogramowanie SilverFast, szeroki wybór ramek oraz przystawki do skanowania „na mokro” – to wszystko powoduje, że obecnie uzyskiwane skany są najlepszej możliwej jakości. W połączeniu z możliwościami zaawansowanych drukarek atramentowych i nowoczesnych papierów fotograficznych powoduje to, że odróżnienie odbitki analogowej od wydruku jest niebywale trudne.